אין שום גרסת PHP גרמנית מינימלית השנה, וורדפרס תתמוך ב- PHP 5.6 לזמן מה יותר – טברנת WordPress

[ad_1]

עלינו להוביל את המשתמשים ולא לעקוב אחריהם.
עלינו להדריך את המשתמשים ולא לקודד אותם.
עלינו לחצוב את הדרך לעתיד, ולא להמשיך ולתקן דרך שבורה לעבר.
עלינו לומר את מה שאנחנו עושים ולעשות את מה שאנחנו אומרים.

ג'ולייט ריינדרס פולמר סיכמה את מחשבותיה האחרונות על כרטיס שפתחה לפני שלושה ימים בלבד. היא פתחה את הכרטיס לקראת תנועה בגרסת PHP המינימלית הנתמכת על ידי WordPress. היא פתחה אותו לאחר שראתה את התוכנית לא לתמוך עוד ב- PHP 5.6 ב תוכניות שחרור של WordPress 5.6 (שימו לב שתוכניות שחרור ראשוניות אינן מוגדרות בהכרח באבן).

אין להכחיש את הסימטריה של הורדת התמיכה ב- PHP 5.6 עם שחרורו של WordPress 5.6. נראה שהגורל דחה ואמר שהגיע הזמן לעבור את תמיכת הפלטפורמה בגרסה שהגיעה לסוף החיים בדצמבר 2018. זה יהיה פתיחה נחמדה, פרידה שיכולה להכניס עידן חדש של שמירה על מראית עין. להישאר מעודכן עם האחרונה והגדולה ביותר ששפת התכנות מציעה.

אבל ההתרגשות נגדעה. מפתחי וורדפרס, בייחוד מי שחשקו שוורדפרס תהיה פרואקטיבית יותר בעדכון דרישות ה- PHP שלה, יצטרכו להמשיך לדחוף למודרניזציה לשנת 2021. לא נראה שזה יקרה השנה.

מאט מולנווג, מייסד וורדפרס ומוביל פרויקט, סגר את הכרטיס כמה שעות קצרות לאחר פתיחתו. "רק כדי שלא נבחר בנתונים סטטיסטיים כדי להצביע על נקודה, ראוי לציין כי הפצת ה- PHP בכל אתרי ה- WP שאנו עוקבים אחריה זהה לזו שבה פוסט זה בוצע בשנת 2018: 85% הם 5.6 ומעלה," הוא אמר. כתבתי. "רק כ- 66% הם 7.1 ומעלה."

וורדפרס דרשה מינימום של 5.6 5.6 מאז שפורסמה גרסת 5.2. מבין ההתקנות של וורדפרס בגרסאות 5.2 עד 5.5 הנוכחיות רק 10.69% מאלה מפעילות PHP 5.6, על פי סרגיי ביריוקוב, גורם ליבה של וורדפרס. אחוז זה נמוך אפילו יותר מאשר כאשר הקבוצה העבירה את המעבר ל- PHP 5.6+.

"בהתחשב בעובדה שאנחנו עדיין משחררים עדכוני אבטחה עבור WP 3.7 (שוחררו לפני כמעט 7 שנים), זה לא כאילו אנו משאירים משתמשי PHP 5.6 או 7.0 ללא עדכוני אבטחה פשוט לא יהיו להם כמה מהמאפיינים האחרונים והגדולים ביותר של WP 5.6+, שנראה הוגן, " הוא אמר בתגובות בהודעת WordPress 5.6.

"זה מובן מאליו החלטה פילוסופית מרכזית שצריכה להתקבל על ידי מוביל הפרויקט, " צייץ המפתח הראשי אנדרו נאסין. "ובשביל מה זה שווה, הפילוסופיות והסטנדרטים שלנו בנושא זה עקביים כבר יותר מעשור. המספרים מצביעים בחום על כך שמוקדם מדי להוריד את PHP 5.6. "

אמנם בהחלט יש ויכוחים להתבונן בנתונים בדרכים שונות, אך אחת הפילוסופיות המנחות של וורדפרס הפכה את הפלטפורמה לנגישה לכמה שיותר משתמשים לאורך השנים. פירוש הדבר היה נקיטת גישה איטית ומכוונת תוך פנייה למארחי אתרים ולמשתמשים כאחד. ירידה בתמיכה בגירסאות ישנות של PHP לא הייתה מהירה כמעט כמו שחלק – כולל אני – היו רוצים.

הצורך בעדכון הגרסה המינימלית של PHP לא נוגע רק למפתחים המעוניינים להשתמש בכלים החדשים והמבריקים ביותר. יש חששות מעשיים. PHP 8.0 אמור לצאת לאקרנים ב- 26 בנובמבר 2020. ללא קשר לגרסה הנדרשת ביותר של WordPress, עליו לעבוד גם עם הגרסה העדכנית ביותר של PHP. ככל שמגוון הגרסאות הרחב יותר שתומכות בפלטפורמה, כך קשה יותר לבדוק אותו.

כזה המקרה עם PHPUnit, מסגרת בדיקות ליישומי PHP כמו WordPress. PHPUnit 8 תומך במינימום PHP 7.2. מבחינה טכנית, יש לו תחביר הדורש PHP 7.1 – ומכאן הצורך בגירסת וורדפרס. PHPUnit 9 דורש מינימום של 7.3 והוא הכרחי לבדיקת תאימות PHP 8.0. יש כרטיס פתוח לפתרון בעיות בבדיקות PHPUnit בהן הצוות בוחן אפשרויות לתמיכה במגוון גרסאות ה- PHP.

"אנחנו צריכים לעבוד על המסרים שלנו סביב שדרוגי ה- PHP והליבה האלה, כדי לא לבכות זאב ולגרום להתעלמות מהודעות אלה", המשיך מולנווג בהסבר שלו לסגירת הכרטיס והצביע על המסרים הבריאותיים באתר הנוכחי ב וורדפרס. "הם לא אומרים באיזו גרסה מדובר כרגע. הם אינם מספקים דרך טובה ליצור קשר עם המארח. הם לא נותנים מידע מדויק על אבטחה, מכיוון שרוב המארחים מריצים חיבורי גב שתוקנים אבטחה בגרסאות ישנות יותר ונפרדות ממה שנתמך רשמית על ידי פרויקט הליבה של PHP. לא מדובר בשדרוגים בחינם, ולדעתי יש לשקול ברצינות את העלות לעומת מה שאנחנו מסוגלים לספק למשתמשים, לעומת הקשה שנגרמת על ידי השארת כל כך הרבה אנשים מאחור. נכון לעכשיו זה מרגיש שאנחנו קצת גורמים לדרישות האלה, ואפילו הייתי פתוח להחזיר חלק לאחור. "

אפשר להתלוצץ על וורדפרס במעגלי תכנות "אמתיים". התלות שלה בכלים מיושנים עשויה להיות נקודת המפתח של מפתחים שבונים אתרים עם הדבר הגדול הבא. עם זאת, אולי למרות או אולי בגלל חוסר הרצון של הפלטפורמה להוריד במהירות את התמיכה בגרסאות ישנות יותר של PHP, היא בלעה 38% מהאינטרנט. כל מוביל פרויקט ישאל ספק בהתערבבות יתר על המידה עם הנוסחה שלה שלא תשאיר אחרי משתמשים שהייתה חלק מהמסע להגיע לכאן.

זוהי קריאה קשה להוביל פרויקט. זה גם קשה מכיוון שמפתחים כמו Folmer השקיעו המון עבודה בכלי תקני קידוד PHP ועושים את העבודה המעטה לעיתים קרובות על מנת לדחוף לדחיפת וורדפרס לשיטות קידוד מודרניות.

וורדפרס נמצאת במצב שיש לה מנוף כלשהו. אם התוכנה דורשת חווית PHP משודרגת, היא יכולה להפעיל את בסיס המשתמשים העצום שלה על ידי אילוץ חברות אירוח אתרים לספק את צרכיהן. שיחות כסף, ואם מספיק משתמשים יתחילו לחפש שטחים ירוקים יותר, אולי אותם מארחי אתרים יבצעו התאמות מסוימות. זו לפחות התיאוריה שחלק מהקהילה חולקים. "אם אין השלכות לפעולה של משתמש / מארח (בתוך), מדוע אי פעם הם יטרחו לנקוט בפעולה?" שאל פולמר.

זהו גם הימור שפרויקט וורדפרס לא נראה לקחת, לפחות עבור גרסת 5.6.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *