המרווח המותאם אישית של גוטנברג צריך להיות נשלט – נושא וורדפרס

[ad_1]

99.0 נחת בתחילת השבוע זה הגיע עם ניסוי שליטת ריפוד לחסימת הקבוצה. רוב המשתמשים לא יראו זאת אלא אם העיצוב שלהם בחר לתמוך בתכונה באמצעות ה- דֶגֶל.

זה לא היה הראשון שראינו על אפשרות הריפוד על בלוק. גוטנברג 8.3 הציג אותו לחסימת הכיסוי. מאז, שום דבר לא השתנה עם היישום.

הבעיה באפשרות המרווח / ריפוד המותאמת אישית היא שהיא יוצרת סגנון מוטבע שאינו מסתגל בהתאם לעיצוב הנושא. למרבה המזל, התכונה עדיין ניסיונית. פירוש הדבר שיש לנו זמן להעריך מחדש את אופן הפעולה.

אלא אם כן אנו מבטלים אשליה שנותרה כי נושאים ישחקו היבט חשוב בעיצוב העתיד של וורדפרס ועיצוב חזית מתבסס לחלוטין על הליבה, מחברי הנושאים זקוקים לרמה מסוימת של שליטה. וגם אם נושאים הולכים בדרך של הדינוזאור, מספרי ריפוד מותאמים אישית ברמת הבלוק ייצרו בעיות עקביות עיצובית בהמשך הדרך. שימוש ב 100 פיקסלים של ריפוד עשוי להיות הגיוני בעיצוב הנוכחי של האתר, אך 96 פיקסלים עשויים להיות הגיוניים בעיצוב עתידי. כאשר משתמש מוסיף היום עשרות או מאות בלוקים עם ריפוד מותאם אישית, זה ימיט הרס על המרווח והקצב של מחר.

חוץ מזה, למשתמש הממוצע אין מושג כללי על עיצוב. קיום מערכת סטנדרטית למרווחים תתן למחברי הנושא שליטה על הפלט תוך מתן אפשרות למשתמשי הקצה להתאים אישית את המראה.

טענתי שוורדפרס צריכה סוג כלשהו מסגרת עיצובית. לדוגמה, ל- Tailwind CSS יש שיעורי ריפוד ספציפיים. כך גם Bootstrap וכמעט כל מסגרת CSS אחרת. קהילת פיתוח אתרים ירדה בדרך זו. זהו מסלול דרוך היטב, וורדפרס אינה מחדשת באמצעות סגנונות מוטבעים.

אם פלטפורמת הוורדפרס תעביר כוח מסוג זה לידי המשתמשים שלה, עליה לעשות זאת באופן שיאפשר למעצבים לעשות את שלהם ולא לדחוף את המשתמשים לעבר מרק חצי קבוע בסגנון מוטבע בתוכנם.

לפני גוטנברג, הייתי לגמרי נגד הרעיון של וורדפרס להציג כל סוג של מסגרת CSS או עיצוב. עם זאת, הפלטפורמה נעה בעקביות לקראת הפיכתה לכלי עיצוב מבוסס ממשק משתמש ולא רק דרך לניהול תוכן. למשתמשים יהיו אפשרויות הקשורות לעיצוב בקנה מידה עולמי עד לבלוקים בודדים. למשתמשים אמורה להיות יכולת להתאים את ריפוד החסימה במערכת כזו. הם לא צריכים להזדקק להבנת CSS לשם כך. במקום זאת, עבור רוב מקרי השימוש, משתמשים צריכים להיות מסוגלים להתאים ריפוד על סמך אם הם רוצים רווח גדול יותר או קטן יותר, ולא ערכי CSS ספציפיים.

אני מציע מערך מלא של שיעורי ריפוד סטנדרטיים. כך גם לגבי שוליים או אפשרויות אחרות הקשורות לעיצוב בהמשך הדרך. גוטנברג / וורדפרס צריכים ליצור קבוצה של ערכי ברירת מחדל עבור שיעורים אלה, אשר מחברי הנושא יכולים לעקוף על סמך העיצוב שלהם.

זה לא מושג חדש. דייב סמית ', מפתח חברת Automattic, הציג א תיקון בשנת 2019 שהשתמשו בבחירים בעלי שם לריווח על גוש הקבוצה. הוא נימק את הנימוקים הבאים לבחירת גישה זו על פני ערכים מוחלטים:

דמיין שאתה מעצב ערכות נושא. אתה מכין את ה- CSS שלך עם רווחים מושלמים לעיצוב. אתה רוצה להבטיח שהוא עקבי בכל ערכת הנושא שלך, גם אם פריסת הדף נוצרת על ידי משתמש הקצה בעורך הבלוקים.

לפי הגישה שנקטתי כאן, כאשר נבחר גודל נבחרים רק כיתות לחסימה ב- DOM. זה מאפשר ליוצר ערכת הנושא את ההזדמנות לספק גדלים מותאמים אישית ב- CSS שמתאימים לנושא שלהם. אם הם בוחרים שלא לעשות זאת, ניתנים ברירות מחדל הגיוניות.

בגישת הפיקסלים אנו נועלים את משתמשי ה- Block לערכים מוחלטים ומבקשים מהם לקבל הרבה החלטות שהם כנראה מעדיפים שלא לקבל. זה יכול גם להוביל לחוויה חזותית לא עקבית.

ספינה זו כבר הפליגה ושקעה בצבעים ובגדלי גופן בהתאמה אישית. לגוטנברג הייתה הזדמנות לתקנן את שמות הכיתות לאפשרויות אלה, אך השאירה זאת למחברי הנושא. כתוצאה מכך, אין סטנדרט בכל שוק העיצוב, מה שאומר שבחירת גודל הגופן "הגדול" או צבע הטקסט "הכחול" שמספק העיצוב לא תעבור לנושא הבא של המשתמש. כעת אנו עומדים בראש אפשרויות רבות יותר הקשורות לעיצוב כאשר וורדפרס עוברת לעבר עריכת אתרים מלאים. הגיע הזמן לשקול כמה סטנדרטים לגבי שמות כיתות הקשורים לעיצוב ולספק מסגרת שכל הנושאים יכולים להשתמש בה.

גוטנברג עדיין יכול היה לספק המותאם אישית אפשרות ריפוד בדיוק כמו שהיא עושה עבור צבעים וגדלי גופנים. משתמשים שבוחרים ללכת בדרך זו יעשו בחירה מפורשת לעבוד מחוץ לתקן. אבל, בואו לא נלך בדרך זו לאפשר למשתמשים להגדיר ערכי ריווח מוחלטים כאופציית ברירת המחדל.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *